Neděle 7. srpna 2022, svátek má Lada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 7. srpna 2022 Lada

Středa, koziček je třeba

7. 02. 2018 7:00:00
Byl to můj druhý den na brigádě. No a mezi kvokáním s kolegyněmi a předstíráním aktivního zapojení do pracovního procesu, moje oči spočinuly na dvorci. Ne, nedělám na tenisovém kurtu, ale ve výdejně zboží.

Jednalo se o živočišný dvorec. Prsní dvorec, aby bylo jasno. Ano, jedna z těch přírodních čtyřicetiletejch batikovanejch prvorodiček využila bezplatné služby našeho zákaznického gauče zcela přirozeným způsobem. Zcela přirozeně na něm nakrmila své dvouleté děcko. Mateřským mlékem. Mateřským mlékem s tělní teplotou a přímo ze zdroje. Přímo přede mnou, v prodejně plné lidí. Nebylo zbytí, hoch by do několika minut upadl do anafylaktického šoku a zkolaboval by z důvodu podvýživy. Dobře, to asi ne, ale hergot fagot jak jinak mi vysvětlíte, že paní vyndá kozu, pardon ňadro, v jedenáct dopoledne v místnosti plné cizích lidí?!

Chápu, je to lidské. Je to přirozené. Na druhou stranu souložení a kadění je taky přirozenou součástí našeho života. Přesto si to necháváme na doma nebo do kabinky. A nekadíme paní hnedle vedle čaje na zahrádce v kavárně. Kde během léta tyto kojící sektářky nejčastěji tráví své požehnané období, neboli mateřství. Nebo spíš kojenství. Protože kdo nekojí veřejně, jako by nebyl! Děti takovýchto rodičů poté zbytek života prožijí v hanbě a bez důležitých živin, které mohly získat jen a pouze z prsu své matky. Ta je ovšem odstavila v momentě, kdy jí došlo mléko. Nebo jí došlo, že dítě, které samostatně používá bicykl nepotřebuje kojit.

Nemám nic proti kojení. Ani proti kojení dětí pubertálního věku. Chápu, že vám vaše mastičkářka řekla, že i po ztrátě panictví váš syn ocení váš prs a čerstvě nakojené mateřské mléko. Ale pojďme si říct, že existují i jiné prostory, kde to praktikovat. Nejen kavárny, obchodní domy nebo výdejny oblečení. Víte, jsem asi moc velký estét na to, abych se nedobrovolně dívala na kojící seanci úplně cizí ženy.

Je to jistá forma demonstrování mateřství. Neohleduplná forma demonstrování mateřství. Ráda bych Vám, kojící matky na veřejnosti, sdělila, že MY všichni VIDÍME, že máte v šátku mimino. Je nám tedy jasné, že s největší pravděpodobností jste matkou. Netřeba to ostentativně dokazovat vyndanou "kozou". Věřím, že kojenci (a jinak staré děti vyživované mateřským mlékem) byli přírodou vytvoření tak, aby nezemřeli hlady pokud je v 11:05 na výdejně oblečení nenakojíte. Věřte mi!

Chápu, že někteří by argumentovali tím, že prsa jsou přeci krásná věc a blablabla. Ehm, prsa nalité mlékem ožužlané od kojence zaprvé nejsou (dle mého názoru) nikterak pitoreskní. Za druhé, někdo by to samé mohl tvrdit třeba o penisu. Přesto s ním hoši nebudou chodit jen tak volně na veřejnosti. Protože pokud ano, asi by je za chvilku odchytli strážci zákona. Proto apeluji na to, abyste VY, biomatky kojičky, posbíraly zbytky své ohleduplnosti a ty kozy si aspoň přikryly plínou. Když už jste si nebyly schopné rozvrhnout denní stravovací režim vašeho dítěte tak, aby vaše kozy viděl jen manžel, děcko a vy, popřípadě domácí mazlíček. Někde v bezpečí domova. Nebo prostě někde, kde to nebude na očím všem. I těm, co by se raději dívali na tanga lezoucí z džín mladého metalisty, než na odepnutou kojící podprdu uprostřed pracovní směny.

Nyní máme naštěstí zimu. Tudíž se tato sorta žen zdržuje výhradně v dětských koutcích obchodních center, ekokavárnách (vlastně v jakýchkoli kavárnách) a veganskejch fastfoodech. Stačí se tedy vyhnout těmto podnikům a je pravděpodobné, že za celý den neuvidíte jiná prsa, než ta svá. Pokud se ovšem paní nerozhodne své mimčo nakojit v tramvaji. Ano, i toho jsem byla svědkem. Doporučila bych jezdit jiným druhem MHD, ale kdo vám v dnešní době zaručí, že na "kojnou" nenarazíte i tam?!

PS. Ano, má matka mě kojila POUZE v kojeneckém období. Ne až do docházky na vysokou školu. Jsem proto méně citlivá, chápavá, inteligentní, nemám žádné nadpřirozené schopnosti, jím i maso, energii získávám spánkem a jídlem, nikoli ze slunečních paprsků a celkově jsem taková (u)jetá.

PS2. Jediná bezpečná zóna bývaly hospody. Ale obávám se, že se zákazem kouření v těchto místech přijdou doby, kdy "kojné" potkáme i tam.

PS3. Tímto zdravím všechny maminky, co jsem za ty roky viděla kojit u nás ve školce v šatně. Chápu, že na mateřské dovolené je těžké si to časově rozvrhnout a ostatně učitelky už se dívaj na pokálený zadnice vašich dětí, tak proč ne i na vaše prsa...

Autor: Barbora Veselá | středa 7.2.2018 7:00 | karma článku: 44.88 | přečteno: 15687x

Další články blogera

Barbora Veselá

Co rodiče netuší o školkách v přírodě

„Před odjezdem si dojděte všichni na záchod,“ zněl pokyn. „Pančelko, mně se chce kadit,“ ozvalo se z autobusu tři minuty poté, co jsme opustili areál školky.

7.5.2020 v 7:00 | Karma článku: 42.72 | Přečteno: 7718 | Diskuse

Barbora Veselá

Proč české školství přichází o dobré učitele

Kdysi jsem věřila, že přispěji ke zkvalitnění českého školství. Věřila jsem, že spasím svět. Pokud ne svět, tak aspoň děti v „mé“ mateřské škole. Chtěla jsem zvýšit upadající, nebo spíše upadlou, prestiž učitelského povolání.

11.12.2019 v 7:00 | Karma článku: 38.87 | Přečteno: 3996 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Studená sprcha Jaromíra Nohavici

Největší český básník se sprchuje studenou vodou. Ale není sám. Celý národ se se svým největším básníkem sprchuje studenou vodou

7.8.2022 v 17:27 | Karma článku: 14.24 | Přečteno: 254 | Diskuse

Filip Vracovský

Václav Klaus promluvil... a jak jinak... Vyznělo to opět jako obhajoba Kremlu.

Titán naší politiky opět promluvil. Opět korektně a nezaujatě... Nebo ? Co to slyším ? Nejsou to falešné tóny při jeho sólu ? Ať každý posoudí sám...

7.8.2022 v 15:34 | Karma článku: 26.80 | Přečteno: 1295 | Diskuse

Petr Hariprasad Hajič

Kultura Indie aneb jak (ne)dostat kulturní šok

Jestli si myslíte, že kultura je chození do kina, divadla a tanec folkrórních souborů, tak daleko důležitější jsou kulturní návyky a zvyky, které jsme se naučili už od maminky jako batolata. Kultura je i to, jak si utíráme zadek.

7.8.2022 v 10:00 | Karma článku: 17.86 | Přečteno: 472 | Diskuse

Irena Fuchsová

Rozmazlovací, nemožní rodiče

Dřív dostal na stůl jídlo chlap jako první. Dneska dostanou jídlo jako první děti. Proč? Zasloužily si to? Rozmazlující, nemožní rodiče plní svým dětem poslušně všechno, protože je to pro ně pohodlnější, než jim cokoli nařizovat.

6.8.2022 v 18:43 | Karma článku: 36.27 | Přečteno: 1222 | Diskuse

Jan Stifter

Budete jako bohové

Nějak tomu dnešnímu světu přestávám rozumět. Všichni to myslí dobře, chtějí prosadit své dobré záměry, chtějí, aby se všem dobře žilo, ale nějak to nevychází. Kde je chyba?

6.8.2022 v 16:01 | Karma článku: 19.30 | Přečteno: 361 | Diskuse
Počet článků 46 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 8633

Po sedmi letech ve školce s 25 dětmi na hlavu jsem se rozhodla, že letos to chce zvýšit laťku. Volba padla na školku, kde mi bylo přiděleno 28 předškoláků. Aneb co Tě nezabije, to Tě spolehlivě pošle do psychiatrické léčebny. Školnímu roku - zdar!

Najdete na iDNES.cz