Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proč jedeme se školkou na Čapí hnízdo

29. 05. 2017 7:00:00
Jedeme se školkou v červnu na výlet. Na Čapí hnízdo. Výlet se odsouhlasil v lednu. Nyní máme květen...

Když se na konci dubna zjišťoval předběžný počet zájemců (z řad 3-6 letých dětí), některé rodiče dostatečně neuspokojovala možnost vybrat si z políček MÁM ZÁJEM a NEMÁM ZÁJEM. No a ti, co se nespokojili s verbálním průchodem emocí, jako paní Konvičková ze třídy Berušek, poslali email ředitelce. Nebudu prezentovat obsah písemného výlevu jednoho z otců (který má očividně během dopoledne kvantum nevyužitého času), protože bych se akorát znovu rozčilila. A to by mi zkazilo karmu, co si tak namáhavě naháním ve školce. Jo, já vím, že v tom případě to není altruistické a nepočítá se to... ale, co vy víte? Podstatou emailu byla otázka, jak to má "člověk s fůrou času" (protože normální člověk by neměl, milej pane, čas, natož chuť, dvakrát vypisovat ředitelce mail) VYSVĚTLIT volbu destinace výletu SVÉ ŠKOLKOU POVINNÉ DCEŘI (6)?!

Nu, netuším, jak jí v šesti letech vysvětlit, že je její otec prvotřídní (jak to říct slušně?) vocas. který notabene rád užívá honosná slova jako "eskalovat" v domnění, že tím dá větší váhu své potřebě vytvářet konflikty. Ovšem nejsem si zcela jistá, zda můžete "eskalovat dotaz řediteli". Ale pokud dokážete své šestileté dceři vysvětlit, že na celodenní výlet s kamarády a oblíbenými učitelkami na konci roku nepojede kvůli morálnímu a politickému přesvědčení svého otce, pak věřím, že i ten dotaz dokážete eskalovat řediteli...

Vážený tatínku, víte, jak byla na začátku roku ta schůze pro rodiče? Tak přesně na té, na které jste nebyl, protože jste vaší přítomnost na ní nepokládal za důležitou, byla nabídnuta rodičům možnost, ostatně jako každý rok, podat návrhy na výlety pro děti. A tak jako každý rok, jsme z těch nula nápadů nevybraly žádný. Proto jsme se na lednové schůzi s kolegyněmi shodly na tom, že pojedeme tam, kde nám to za těch posledních pár let přišlo nejlepší. A to jak pro vyžití a zábavu dětí, tak pro zátěž naší nervové soustavy.

Nyní vám v pěti bodech vysvětlím, proč jedeme se školkou na celodenní výlet na Čapí hnízdo. Stejně jako nespočet školek v okolí. Kupodivu v tom není politické přesvědčení, propaganda, ani dezinformovanost pedagogického sboru vůči panu Babišovi. Důvody jsou mnohem banálnější.

  1. Cena. Vzhledem k faktu, že nejdražší na celém výletu je doprava (autobus s bezpečnostními pásy), na vstupné, stravu a další vám tudíž nezbývá mnoho. Chcete-li uspořádat výlet pod pětikilo na jedno dítě. A i to pětikilo přijde některým rodičům neúměrně moc. To někteří ani netuší, že zhruba 2/3 padnou pouze na tu dopravu.

  2. Poloha. Na přepravu dětí školkou povinných máte cca 1 hodinu. Pak začnou zvracet, mít hlad, chtít čůrat/mámu nebo se začnou nudit. Což by znamenalo apokalypsu pro celej autobus. A ty malý umpalumpy rozhodně nezabavíte promítáním Účastníků zájezdu.

  3. Zkušenost. Byly jsme tam před třemi roky. Za těch šest let, co jsem ve školce, to byl nejméně vyčerpávající výlet. Ono uhlídat 20 dětí, které samy neuhlídají povětšinou ani vlastní stolici, není žádná bžunda. Věřte mi.

  4. "Mokrá varianta". Jedete na naplánovaný celodenní výlet s 90 dětmi a do toho vám začne chcát. Pláštěnku nemá ani půlka z nich, přestože to bylo jediné, co měly mít od rodičů v batůžku. V průměru dva až tři rodiče v den výletu dorazí do školky s tím, že vůbec nevěděli, že se nějaký výlet koná. A co budete dělat se skupinkou promoklých dětí uprostřed kozí farmy, kde je jeden slunečník vedle bufetu a dvě toitoiky?! Budete v prdeli, to budete dělat! A proto musíte vzít v potaz "mokrou variantu" (aneb vnitřní vyžití pro děti v případě deště). A tu na Čapím hnízdě mají.

  5. BEZPEČNOST(!). V dostupné vzdálenosti jsme doposud nenašly žádný areál určený dětem, který by byl ochoten uzavřít prostor pouze pro naší školku (cca 90 dětí). Čapí hnízdo ano. A to je ten nejpodstatnější důvod, proč padla volba právě na něj. Bezpečnost! Děti se vám nemají kdy a kde vmísit mezi jinou MŠ, nemají kudy odejít pryč, nemají se kam ztratit, nic je nesežere (snad), nikdo je neodvede, nic jim nikde neusekne končetiny (doufejme) a máte o všech přehled. Odpadá vám ta bohulibá zábava všech sniperů - zaměřování. Aneb zaměř mezi tisícema dětskejch hlav hlavy svejch dětí. Svejch dětí, které měly mít na hlavách červený kšiltovky, jež jste jim právě kvůli snazší identifikaci rozdaly... a které většina z nich úspěšně během prvních pár sekund po výstupu z autobusů ztratila na dvaceti metrech čtverečních. Ještě lepší je situace, kdy se některá z dalších školek v areálu rozhodne, že svým dětem také nasadí rudé čepičky. A teď si zahrajeme všemi generacemi oblíbenou hru - Škatulata, hýbejte se! A vracejte pak rodičům nesprávně dítě, byť s červenou čapkou...

PS. Rodiče, s tím vysvětlováním bych to bejt Vámi moc nepřeháněla. Děti jsou pak často zmatené, když jim učitelka nemá mezi 28 dětmi chuť, ani čas 3x vysvětlovat, proč nemají běhat po třídě s nůžkami namířenými proti své průdušnici.

PS2. Za organizaci výletu dostaly samozřejmě všechny učitelky promopoukaz na relaxační víkend na Čapí hnízdo...

PS3. #sorryjako

Autor: Barbora Veselá | pondělí 29.5.2017 7:00 | karma článku: 41.89 | přečteno: 6470x

Další články blogera

Barbora Veselá

My všichni školkou povinní

Pracovní týden jsem začala aktivně. Hned v pondělí jsem vzala práci pevně do rukou. Tím slovem práce myslím "lejno" a tím pevně do rukou myslím - pevně do rukou.

15.11.2017 v 12:00 | Karma článku: 24.89 | Přečteno: 1214 | Diskuse

Barbora Veselá

Mikuláš ztratil plášť a ve školce i čerta

Vím, že je na to ještě brzo. No, i když podle ochoďáků prodávajících adventní věnce a čokoládový kalendáříky asi ne.

31.10.2017 v 7:00 | Karma článku: 38.34 | Přečteno: 3130 | Diskuse

Barbora Veselá

Do školky na tykačku

Máme nové vedení školky, což kvituju s povděkem. Na pondělní poradě, týden před zahájením provozu (nového školního roku), nám toto vedení oznámilo, že v rámci nové vize naší školky si budeme tykat.

1.9.2017 v 17:00 | Karma článku: 40.57 | Přečteno: 5464 | Diskuse

Barbora Veselá

Proč nechcete jako učitel prázdniny

Veřejnost (ta nepedagogická!) žije neustále v nějakém paralelním vesmíru, kde mají učitelé obrovský benefit k jejich zaměstnání - 2 měsíce prázdnin.

21.6.2017 v 7:00 | Karma článku: 37.81 | Přečteno: 5262 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimír Havránek

Zpověď až na samotnou dřeň.

Vrcholový fotbal je dnes, pokud se týmu daří i v Evropských pohárech, zlaté prasátko. Tomu odpovídají i milionové odměny za účast v pohárech. Hráči na to v mnoha případech nejsou připraveni a je snadné překročit hranici.

24.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 9.69 | Přečteno: 331 | Diskuse

Jaroslava Indrová

Pro koho jsou víceletá gymnázia?

Příslušné instituce se stále častěji zamýšlejí nad samou podstatou víceletých gymnázií. Masivní odchod chytrých dětí ze základních škol, „kastování“ dětí, zhoršující se výsledky – to vše vyvolává diskuse.

24.11.2017 v 19:11 | Karma článku: 20.71 | Přečteno: 711 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Nahustit pneumatiky v Ústí nad Labem? Úkol téměř nadlidský!

Možná to znáte sami. Máte malý problém a myslíte si, že to rychle vyřešíte. Ale ono se to prostě nějak zadrhne, nebo co. A jak z toho pak ven?! Tak tohle potkalo mého přítele s kompresorem v Ústí nad Labem...

24.11.2017 v 19:02 | Karma článku: 15.44 | Přečteno: 417 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K masakru na Sinaji

O hrůzostrašném teroristickém útoku v sinajském městě Bir Al Abd jsem se dozvěděl za zvláštních okolností. Přišel k nám po vyučování desetiletý vnuk Tom, s nímž už léta jezdíme do Egypta na dovolenou.

24.11.2017 v 18:23 | Karma článku: 21.14 | Přečteno: 588 | Diskuse

Alena Kulhavá

Co je úplným odevzdáním se smrti na konci života? Jaký vztah to má se smyslem lidské

existence? Jde to vůbec dohromady? Co můžeme vědět o tom, co je po smrti a co jsou jen různé koncepce? Jak se můžete dotknout vlastní připoutanosti a vztahu ke smrti? I nečekanost smrti podporuje dobrý život. Jak?

24.11.2017 v 17:55 | Karma článku: 11.04 | Přečteno: 246 |
Počet článků 27 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2677

Letos to bude můj sedmý rok ve školce. Vůbec netuším, jak jsem se ocitla na pozici učitelky, notabene jak jsem mohla doteď přežít a nezcvoknout... Ne, nehraju si celej den s Legem (ani barbínama). Ne, nemám furt prázdniny. A ne, není to vůbec roztomilá, voňavá a švitořící oáza klidu, jak si většina z vás myslí. A jestli mi ještě jednou někdo řekne, že nechápe, na co si furt učitelky stěžují, když akorát vysedávaj na lavičkách a "kvokaj", tak se fakt "rozlobinkám"!Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.